😉
Az életmódváltás sokak számára kihívást jelenthet, és több tényező hozzájárulhat ahhoz, hogy ezt nehéznek is érezze. Ugyanis a mai felgyorsult világban hozzá vagyunk szokva, hogy mindent azonnal vagy nagyon rövid idő alatt megkapjunk.
Sokszor vagyunk türelmetlenek magunkkal szemben is, elfelejtve azt a tényt, hogy sok időnek kellett eltelnie ahhoz, hogy éppen úgy nézzünk ki, ahogy a tükörben látszunk.
A mindennapi rutin szépen lassan szokássá szilárdul és éppen ezért a legelső és leggyakoribb ok: .
- Komfortzóna elhagyása: Az emberek gyakran ragaszkodnak a megszokott életmódjukhoz és komfortzónájukhoz. Egy új szokások bevezetése és a régiek elhagyása egy erőfeszítést igénylő folyamat, és az emberek nem szeretik elhagyni a kényelmi zónájukat. Főleg, ha saját maguknak kell kitalálnia azt, hogy mikor mit és hogyan csináljon.
- Szokások és rutinok: Azok a szokások és rutinok, amelyek az egészségtelen életmód részét képezik, erősen beépültek a hétköznapi életünkbe. Az ezektől való elszakadás és egy új, egészségesebb szokás kialakítása időt, kitartást és erőfeszítést igényel.
- Motivációhiány: Az életmódváltás megkezdése és fenntartása nehéz lehet, ha nincs elegendő motiváció. Az emberek gyakran rövidtávú eredményeket várnak, és ha ezek elmaradnak, könnyen elveszítik motivációjukat. Tapasztalatból mondom, hogy sokszor csak azt nézzük, hogy hány kiló mínuszt érünk el egy vagy két hét alatt és nem vesszük észre azokat az apró változásokat, mint például a comb átmérője 1 cm-rel kisebb lett (ami arra utal, hogy kezd átalakulni az egyén testzsír százaléka és az nagyon jó hír).
- Stressz és időhiány: Sok embernek kihívást jelent az egészséges életmód kialakítása, mivel az életmódváltásra szánt idő és energia (bevásárlás és főzés + kitalálni, hogy mit is egyen) a mindennapi élet kötelezettségei, például a munka és a család mellett kell megtalálniuk. Éppen ezért sokan próbálkoznak fogyasztó porok és csodakapszulák szedésével eredményt elérni, elfelejtve azt, hogy ha egyszer abbahagyják, akkor minden visszatér a régi kerékvágásba, mivel a gyökérok a régi szokás ugyanúgy változatlan marad.
- Érzelmi evés és függőségek: Az érzelmi evés gyakran kapcsolódik érzelmi problémához vagy stresszhez. Ha nincs a kéznél egészséges nasi, akkor megint a csokihoz, sütihez vagy cukorkához nyúlunk. Az érzelmi evés gyökér okát érdemes szakemberrel kielemezni és megoldást találni rá a hosszú távú siker érdekében.
Az életmódváltás nemcsak a fizikai szokások megváltoztatását jelenti, hanem gyakran az érzelmi és pszichológiai átalakulást is. A sikerhez fontos a célok kitűzése, a kis lépésekben történő haladás, valamint a támogatás és motiváció keresése a változások során. Az egyéni körülményektől függően mindenki saját tempójában haladhat az életmódváltás felé.
Ha változtatni szeretnél az étkezési szokásaidon, amelyek régóta túlsúlyt, fáradságot és ennek következtében különböző tüneteket okoznak, akkor a FAH 6 hetes Életmódváltó program neked készült.
Az étrendet követve nagyon sokan hosszútávú és fenntartható fogyást értek el, melynek köszönhetően teljesen megváltozott az életük és gyakran a közvetlen környezetüké is 🙂 Változtass te is, hogy változhass!
A program egyetlen célja a VALÓDI-TARTÓS fogyás elérése. Az Andi receptjein alapuló étrend követésével elkezdődik egy fokozatos, tudatos testzsír(testsúly) csökkenés és párhuzamosan a test formásodása is.
Szerezd vissza te is az alakodat éhezésmentesen a 6 hetes életmódváltó programmal: https://fitathome.hu/6-hetes-program/
🖐Kedves egészségetekre! Remélem ízleni fog nektek is!🖐